6 października 2019r.

Ogłoszenia duszpasterskie – XXVII Niedziela Zwykła – rok C

1. Msza św. wieczorna dziś o godz. 18:00. Zapraszamy na wspólną modlitwę różańcową dziś na godz. 16.00. W dni powszednie różaniec dla dorosłych o godz. 17.00, a dla dzieci w poniedziałki i piątek o godz. 16.00. Msze św. w tygodniu o godz. 8.00 i 17.00. Pani Grażyna zaprasza na próbę chóru w poniedziałek na godz.18:00.

2. W kalendarzu liturgicznym wspominamy: w poniedziałek NMP Różańcowej.

3. Za tydzień będziemy obchodzić kolejny XIX Dzień Papieski. Hasło tegorocznego dnia: „Wstańcie, chodźmy” dziękujemy Bogu za całą posługę Jana Pawła II dla świata i Kościoła. Po każdej Mszy św. pomodlimy się do Świętego Jana Pawła II i złożymy do puszek ofiarę na Fundację Nowego Tysiąclecia. Jest to fundusz stypendialny dla zdolnej, ale biednej młodzieży, która dzięki tej pomocy może kontynuować naukę.

4. Dziś w Lasach Piaśnickich uroczystości kościelno-patriotyczne za wszystkich pomordowanych w czasie II Wojny Światowej. Msza święta o godzinie 11:00 pod przewodnictwem JE Ks. biskupa Zbigniewa Zielińskiego. Jak wiemy w tym roku przypada 80. rocznica wybuchu wojny, a w związku z tym 80. rocznica śmierci naszego proboszcza ks. Wojciecha Pronobisa. Pamiętajmy w naszych modlitwach o nim i o wszystkich, którzy oddali życie za naszą Ojczyznę.

5. Za dwa tygodnie 20 października podzieli się z nami i opowie nam o swojej pracy misyjnej w Chinach Siostra Weronika Klebba.

6. Można nabyć kalendarze na 2020 rok w cenie 3 zł.